26 Temmuz 2013 Cuma

MBC 어서오세요 TÜRKİYE'YE HOŞGELDİNİZ

Uzun zamandan beri yazmıyorum. İnternetten özellikle Kore alışveriş sitelerinden alışverişle ve kozmetik ürünleriyle ilgili çok soru gelmişti. Bunlarla ilgili en kısa zamanda yazacağım. Ve tabi Kore'den gelen misafirlerle ilgili de ^-^

Bugün paylaşmak istediğim ve özellikle izleyip yorumlarınızı beklediğim iki video var. Kore'ye ilgisi olanlar kesin duymuştur. Kore'nin büyük televizyon kanallarından MBC bir yarışma düzenliyor ''Türkiye'ye Hoşgeldiniz '' adı altında. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kısaca bahsetmek gerekirse 2 dakikalık bir video ile hem kendimizi hem de Türk kültürünü tanıtmamız isteniyor. Şimdiye kadar yüklenen videoları izledim. Gerçekten güzel, emek sarf edilmiş çok video var. Ama çoğunda Kore sevgisinden ve kültüründen bahsedilmiş. İçeriğe uygun olmadığını düşünüyorum.
Bizim yaptığımız video da profesyonel değil elbette. Orucun, sıcağın ve ortamın etkisi çok fazlaydı.

Konyalı olanlar bilir. Mevlana Müzesi'nde çekim yaptık. Kültürü yansıtacak en iyi yerlerden biri malum. Ama aşırı turistik olunca tabi gelenlerin yoğun bakışları, etraftakilerin ''nece konuşursunuz siz'', ''ne çekersiniz siz'' sorularıyla beraber iş zorlaştı. Tabi Kore kültürü diye bağıra bağıra konuşurken geçen Koreliler bana bakıp gülünce dayanamayıp onlarla konuşmaya başladım. 2 dakikalık videoyu çekmek çok uzadı yani ^^ Ama bir o kadar da eğlendik, açık havanın ve turistlerin etkisiyle =)


Koreli birine izlettim. Çok hızlı konuştuğumu, ısrarla yeniden çekmem gerektiğini söyledi. Ama oruç oruç uğraşamayacağım. Diğer video daha iyi oldu zaten ve Kore'ye daha önce nasılsa gittim diyerekten çok da önemsemedim. Gitmeyen birinin bu imkanla gitmesi daha hoş olur.


Gene başlangıçta ben varım ama sonradan arkadaş geliyor. Ve burda yavaş konuştum evet. =)
Bu eğlenceli gün için ve makinesini benden esirgemediği için Arife'ye de çok teşekkür ederim ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok önemli. Eksik gördüğünüz bir yer olursa çekinmeyin ^-^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...