22 Ocak 2013 Salı

Uçağa Yemek İçin Bindik !!!


Daha önce bahsettim mi bilmiyorum ama ilk uzun uçuş yolculuğumu Kore'ye yapmış oldum. Gerçi kısasını da gene Kore için, Kore'ye giden uçağa binmek için İstanbul'a yapmış oldum ya neyse =) Uçuş akşam 9 gibiydi ve ben uygun uçak bulamadığım için bir gün önce gece 1 gibi İstanbul'a iniş yapmıştım. O kadar süre beklemektense otobüsle gideyim dediysem de kendi başına bavullarla olmaz dediler. Bu nedenle erken de olsa Atatürk Havalimanı'na inmiş bulundum. Tek yapmam gereken bavullarımı alıp iç hatlardan dış hatlara geçmekti. Tabi kendimi bildiğim için bavulları emanete verdim bir yerlerde uyuklayabilirdim.
Sabahı da ettikten sonra Ankara'dan seçilen aslen Adanalı arkadaşla buluşmak üzere ayrıldım havalimanından ama uzun süre ne tarafa gittiğime bakarak tabi =) Akşama kadar beraber vakit geçirip akşam havalimanına geldik. İşlemleri tamamladık felan, uçağa bindik sonunda. 


Uçağa biner binmez koltuktaki battaniyeleri fark ettim. Diyorum kendi kendime yazın ortasındayız Kore desen bundan daha sıcak niye koydular ki diye düşünürken 'havada' anladım neden olduğunu. =)
Yanımda bir tane ahjumma(teyze) oturuyordu. Binince bir de paket verdiler tabi ben ne olduğunu anlamadım. Ama bir baktım yanımdaki teyze ayakkabılarını çıkarıp ayağına geçirince terlik olduğunun farkına vardım. Sonrada dişlerini fırçalamaya gitti zaten. Tabi ben ayağıma da terliklerimi geçirip teyze gibi bağdaş kurarak oturdum, battaniyeyi de örttüm tam da uyumaya hazırlandım. Ve beklediğim gibi de oldu havalimanında sabahlamanın da etkisi olsa gerek hemen uyudum. Ama o da ne, sürekli birşeyler ikram ediyorlar, sürekli.   Tabi ki de yemeyi içmeyi çok seven biri olarak hiçbirine hayır demedim ama cidden fazlaydı. Ana yemeklerden bahsetmiyorum bile. Atıştırmalıklar bile fazlaydı. Belki de uçuşun 10 ile 14 saat arası sürdüğünü düşünürsek normaldir.


Tabi bu resimler ve yazım gidiş yolculuğum için. Dönüş yolculuğum tam bir hayalkırıklığıydı. Hiç ama hiç uyuyamadım. Türkiye de saat olarak geri olduğu için akşamdı, Kore'de gece olmasına rağmen. Giderken hiç saat farkı sorununu yaşamamıştım çünkü 10 saatlik gece uykumu fazlasıyla uyumuştum. Ama dediğim gibi dönüş pek öyle olmadı bende yemeklerin tadını çıkardım. Ha birde giderken de gelirken de olan birşey var. Sıcak Havlu. Neden veriyorlar ne işe yarıyor bilen varsa söylesin lütfen =) Ben anlamadım, çok sıcak oluyor tutmak zor, yanımdaki teyze bir elinden diğer elinden aktara aktara ısıyı azaltıp yüzüne koydu. Bende aynını yaptım valla =)

İlk yemeğimiz

                                                           
   Sonra bu


Bir daha


En son da bu

Uçaktan manzaralar6 yorum:

 1. çok ilginçmiş ya ben de uçağa binmek isitiyoruum:DD
  yeni keşifler daha yoldan başlamış müthiş bişi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet öyle oldu. Binelim ve Kore'ye gidelim =)

   Sil
 2. oh oh iyiymiş maşallah yemekler.
  teyze ve battaniye ilginçmiş ya.
  uçağa bindim çok ama battaniye hiç anımsamıyorum.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 14 saatlik bir ucus oldugu icin olabilir mi acaba ^^

   Sil
 3. Kore'ye gitmeyi hiç düşünmemiştim cidden.. Nasıldı?

  YanıtlaSil
 4. Fazla güzel..Eğer olur da Uzakdoğu'ya gitme fikri olursa direk Güney Kore'yi seçin derim..Şu anda Kore'ye gitmek isteyen büyük bir çoğunluk var zaten. =)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok önemli. Eksik gördüğünüz bir yer olursa çekinmeyin ^-^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...